Refleksja na dziś

Niedziela 17 listopada 2013

Czytania » Żyj i pracuj

Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Ale nie trwóżcie się. Nie myślcie, jak się obronić. Włos wam z głowy nie spadnie i zachowacie życie, choć wielu z was je straci. Czasem z winy najbliższych.

Chcę, byście byli moimi świadkami. Do końca. Ja was obronię. Choć może inaczej, niż wam się wydaje. Inaczej, niż byście dzisiaj chcieli.

Pytacie, co macie robić, gdy będą was prześladować? Nie dajcie się zwieść. Przyjdzie wielu takich, co będą mówili, że wiedzą lepiej. Nie słuchajcie ich. Co macie robić, gdy zawali się cały wasz dotychczasowy świat? To samo, co dzisiaj. Żyć i pracować, by jeść własny chleb.

A gdy przyjdę ponownie dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego promieniach.

33 Niedziela Zwykła, rok C

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 majka 17.11.2013 15:36
Tak jest napisane: "kto nie chce pracować niech nie je" i jeszcze: "zajmują się rzeczami niepotrzebnymi". Niestety teraz dużo ludzi chce pracować ale nie ma pracy dla nich. Myślę, że już samo poszukiwanie pracy jest pracą. Każdy na co dzień wykonuje wiele czynności, które są pracą. Co to są te niepotrzebne rzeczy? może np. zbyt dużo czasu zajmuje nam TV, internet, za wiele w nas lenistwa?
0 Krysia 17.11.2013 09:47
Tylko co zrobić jak pracy nie ma? Chyba jestem niezaradna, bo szarpię się 2 lata z poszukiwaniem pracy, "zwiedziłam" już wszystkie rodzaje umów włącznie z działalnością gospodarcza i nie mogę nic zarobić tylko straty same :( Co w takim wypadku? Czy sami zaradni i przedsiębiorczy mają prawo do życia? :(

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama