Refleksja na dziś

Poniedziałek 16 grudnia 2013

Czytania » Poza horyzont

Od świąt do świąt. Od spowiedzi do spowiedzi. Potem ta sama bylejakość. Ta sama nuda. Te same grzechy. Mimo postanowienia poprawy. Mimo żalu. Mimo porywającej homilii. I łez po spowiedzi. Coś nie zaskoczyło? Czegoś zabrakło?

Być może zabrakło. Wizji Balaama. Odważnego spojrzenia w przyszłość. Projektu na tygodnie, miesiące i lata. Pragnienia, by zdobyć górę dotąd niepokonaną, by dotrzeć poza horyzont. Wiem i pójdę zastąpiło nie wiem i zostanę.

A Bóg… Jak pan od muzyki. Pieśnią zapala światło, rozgrzewa serce, na pięciolinii rozpisuje projekt i czeka. Gdy oczarowany wyjdę z ukrycia. I dam się porwać.

Wschodzi gwiazda z Jakuba. Słychać śpiew…

 

Bł. Jan Paweł II: „Nikt nie może uchylić się od obowiązku codziennego poszukiwania drogi, na której Bóg sam wychodzi mu na spotkanie. Zastanawiajcie się poważnie nad waszym powołaniem i bądźcie gotowi odpowiedzieć Bogu, który wzywa, byście zajęli miejsce przygotowane od wieków dla was.”

Rachunek sumienia: Ile w mojej modlitwie jest wystawiania Boga na próbę a ile szukania dróg Bożych? Skąd bierze się we mnie opór przed wejściem na drogi Boże?

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

 

Peteronfire Les Choristes - La Nuit


 

Poniedziałek 3. tygodnia Adwentu

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama