Refleksja na dziś

Niedziela 5 stycznia 2014

Czytania » Nadzieja

Niech [Bóg] da wam światłe oczy serca, tak byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych.

Wiesz, czym jest?

Bóg wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Byśmy byli. Wybrał nas do istnienia. Więcej nawet: do życia z Nim – od początku naszego istnienia już na zawsze. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów. Jezus Chrystus – Bóg, odwieczne Słowo Ojca - tym, którzy Go przyjęli dał moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

Jak przypomina św. Paweł, jesteśmy dziećmi, a więc i dziedzicami z woli Bożej. Dziedzicami Królestwa. Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy – mówi ojciec do starszego syna. Mówi to też do nas. Do Ciebie i do mnie.

Wszystko moje do ciebie należy. Jesteś moim dzieckiem. Słyszysz te słowa?

Bóg niczego nie zabiera. Wszystko daje. Nie tylko kiedyś, po śmierci. Także już dziś. Trzeba tylko jednego: byśmy Go kochali i Jemu ufali. A on uczyni nas świętymi i nieskalanymi w Jego oczach. Uczyni nas szczęśliwymi. Teraz i w wieczności.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 agasbi 05.01.2014 10:40
Niech tak się stsnie.Amen.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama