Refleksja na dziś

Wtorek 14 stycznia 2020

Czytania » Jezus, który ocala

Wiem, kto jesteś: Święty Boży (Mk1,24b).

Misja Syna Bożego to wierne wypełnienie woli Ojca. Na przeszkodzie stoją duchy nieczyste, które próbują zniszczyć dobre dzieło, wlewając w świat nienawiść i zwodząc człowieka na manowce. Obecność Jezusa, który najlepiej zna serce człowieka jest gwarancją wygranej w walce duchowej, która toczy się w świecie każdego dnia.

Podejmując walkę ze złym duchem, który wie doskonale, z kim ma do czynienia, Jezus dokonuje nowego stworzenia. Jego władza daje zniewolonym ocalenie. Warto więc w życiowych niebezpieczeństwach kierować się w stronę Jezusa, który daje radość zwycięstwa i napełnia nasze serca pokojem. Jezus nauczył nas również, abyśmy codziennie – słowami Modlitwy Pańskiej – prosili o wyzwolenie od Złego, by nie mógł nad nami panować. 

Jezus Chrystus jest Zbawicielem w tym podstawowym znaczeniu: sięga do korzenia zła w człowieku. Korzeniem tym jest odwrócenie od Boga, panowanie „ojca kłamstwa”, który jako „książę ciemności” stał się przez grzech (i stale na nowo się staje) „księciem tego świata” (św. Jan Paweł II).

 

dawina pięknie zaśpiewane.... Ojcze nasz.......💙💙💙

Ks. Leszek Smoliński

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama