Refleksja na dziś

Poniedziałek 3 maja 2021

Czytania » W znaku Niewiasty

…ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu (Ap 12,1).

Jako ludzie odczytujemy rzeczywistość w sposób widzialny. Nieustannie potrzebujemy znaków, które potwierdzają czyjąś obecność, opiekę, zapewniają bezpieczeństwo, wskazują właściwą drogę czy zachowanie. Również Bóg, który zna nas lepiej niż my sami siebie, daje nam znaki swojej obecności i zatroskania o nas.

Szczególnym znakiem niezawodnej nadziei jest dla uczniów Jezusa Maryja – Jego i nasza Matka. Ona posłuszna woli Bożej, symbolizuje życie w harmonii, przyjaźni i bezpieczeństwie. Jawi się pośród bólu, trudów i niebezpieczeństw jako najlepsza z matek. Nie tylko sama walczy ze Smokiem, ale również i nam w tej walce towarzyszy. Zwłaszcza, że naród polski uznał Ją za swoją Panią i Królową.

Zadanie dla każdego z nas to powierzenie Bogu przez wstawiennictwo Maryi naszego życiowego chaosu, braku zgodności z wolą Najwyższego i wewnętrznych napięć.

Myśl papieża Franciszka

3 maja będziecie obchodzić uroczystość Maryi Królowej Polski. Od XVII wieku naród polski nadaje ten tytuł Matce Bożej, oddając się w jej matczyną opiekę i zobowiązując się do wiernej służby dla sprawy Królestwa Jej Syna. Pamiętając o ślubach, jakie wasi ojcowie złożyli na Jasnej Górze, również w tych naszych trudnych czasach podejmujcie zawsze aktualne zaproszenie Maryi i róbcie wszystko, co Jezus wam powie (Audiencja ogólna, 28.04.2021).

reLife PL Psallite Deo - Maryjo moje życie

Ks. Leszek Smoliński

Reklama

Reklama