Refleksja na dziś

Czwartek 28 lipca 2011

Czytania » Sprowadzić Boga

Mojżesz wznosi Namiot Spotkania. Wykonuje mnóstwo zwykłych czynności. Podstawy, poprzeczki, słupy, dach, namiot… Potem Świadectwo, Arka, przebłagalnia… Wszystko tak, jak mu polecił Pan. Po co tak? Nie można było prościej? W ogóle nie mogło zostać tak, jak było? Czy Bóg potrzebuje namiotu?

A jednak, gdy tylko dokończył tych zwykłych ludzkich czynności chwała Pana napełniła przybytek i na nim pozostała. Zwykła ludzka praca Mojżesza, czynności wykonywane przy wielu okazjach, teraz jednak z Bożego polecenia, sprowadziły między ludzi Boga.

Być może się tego nie spodziewał. Bo kto mógłby się spodziewać, że Bóg tak wyraźnie zechce zostać z ludźmi? Być może niczego się nie spodziewał. Po prostu: Bóg tego chciał, to wykonał.

Z naszymi działaniami też tak jest. Przez nasze ludzkie czynności On sam pojawia się wśród nas i trwa. O niektórych wiemy, że będą skuteczne (choć myśl, że Bóg dał człowiekowi władzę wzywania Go niemal na życzenie jest czymś niewyobrażalnym). Przy innych nawet do głowy nam nie przyjdzie, że akurat ten gest czy słowo Boga samego sprowadzi między nas.

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

4 HELENA 28.07.2011 13:44
Zrozumieliście to wszystko? (Mt 13,51)

Sprowadzić Boga w nasze życie
Tak jest dla mnie ważne kontakt z Bogiem
Słuchamy i karmimy się Słowem Bożym
można czytać Pismo Święte
spotkać się na modlitwie w ciszy sam na sam rozmawiać
bo każda modlitwa
to wzywanie GO
Tak to jest mój Namiot Spotkania...który doprowadzi mnie do Ciebie


wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama