Refleksja na dziś

Poniedziałek 10 marca 2014

Czytania » Mogę wiele

Złorzeczyć głuchemu, kłaść przeszkodę przed niewidomym, zatrzymać zapłatę, być stronniczym, szerzyć oszczerstwa, żywić urazę – uff, czego to ludzie nie wymyślą, byle tylko zawalczyć o swoje, bronić własnych granic, spalać się w samorealizacji... Gdyby tak całą energię poświęconą tym morderczym zabiegom, przemyślnym sposobom na swój sukces przeznaczyć na coś innego! Może okazałoby się, że jest jej całkiem sporo i wcale nie jesteśmy tak wyzuci z sił i możliwości, jak nam się wydaje.

Nasze zdolności, siły, doświadczenie, wyobraźnia, czas – mamy do dyspozycji niemało. Głodnych, spragnionych, przybyszów, więźniów, chorych – tych też wśród nas nie brakuje. W czym więc problem, że nie jesteśmy tak święci, jak chciałby Bóg? Czemu jesteśmy tak ślepi i głusi? Tak zamknięci?

 

Modlitwa

Boże, spraw, byś był w moim życiu na tyle ważny, żebym to dobro – którego nie czynię z wielu powodów – uczyniła ze względu na Ciebie. Żeby żadna przeszkoda, brak sił, pieniędzy, odległość mnie nie zatrzymały.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Poniedziałek 1. tygodnia Wielkiego Postu

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 feri 11.03.2014 13:32
piękny, mądry i dający do myślenia artykuł, dziękuje! Podobnie, jak i komentarz poniżej.Człowieka można wyhamować kilkoma mądrymi i trafnymi zdaniami, wcale nie trzeba się rozgadywać:)
0 Farathriel 10.03.2014 09:05
Jak mawiał Kant - "Doskonalmy siebie, uszczęśliwiajmy innych"... Teraz się to odwróciło - chcemy uszczęśliwiać siebie, a doskonalić innych. I to jest problem...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama