Refleksja na dziś

Środa 5 marca 2014

Czytania » Nie na pokaz

„Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

Zaraz. A jeśli to miałoby być świadectwo? Moje przyznanie się wobec niewierzących albo w wierze bojaźliwych do tego, że liczę się z Bogiem?

To nie tak. Jezus wcale nie zakazuje mi dawać świadectwa. Chce tylko, bym w demonstracyjnych pobożnych praktykach nie szukał chwały wśród swoich braci i sióstr w wierze.  Bym nie szukał poklasku.

Dziś zresztą można być oklaskiwany przez swoich braci i siostry za wiele innych „pobożnych” praktyk. Na przykład za ostry język wobec tych, którzy nie podzielają naszej wiary. Bohaterstwem jest się w niego ugryźć i nawet w tej sytuacji pozostać wiernym nie tylko prawdzie, ale Jezusowemu przykazaniu miłości bliźniego.

Modlitwa

Tak, jestem do niczego. W każdym calu marny ze nie chrześcijanin. Bo mógłbym więcej, lepiej, pobożniej, bardziej święcie. Przyjm mnie jednak, Jezu, jakim jestem. I pomóż mi być pobożnym nie dla poklasku, ale z miłości do Twojego Ojca, Ciebie i przenikającego wszystko Ducha Świętego. Dodaj chęci do modlitwy za moich braci potrzebujących mojego wsparcia.  Odwagi do podjęcia  w ich intencji postu. I wielkiego serca, bym hojnie dzielił się z nimi tym, co mam.

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama