Refleksja na dziś

Niedziela 9 marca 2014

Czytania » Karmieni

Czy nie marzy nam się czasem ciocia z Ameryki, niespodziewany spadek, wygrana w totka? Coś, co by pchnęło nas w ruch, poszerzyło możliwości, dało drugi oddech? Jeśli tak – to wspaniale. Bo nasz Bóg jest naprawdę bogaty. Co więcej – dostępny dla nas, użyczający ze swego, hojny.

Lepiąc nas z prochu ziemi, wiedział o tym – że będziemy potrzebować Jego łaski, w każdej chwili. Dlatego nas karmi – słowem, które pochodzi z ust Bożych.

Boże słowo – ono właśnie nas porusza, poszerza możliwości, daje drugi oddech. Dzięki niemu możemy być syci – tak naprawdę, w całej pełni, najgłębiej.

 

Modlitwa

Stworzycielu, mój Boże – ja żyję. Jestem, choć mogłoby mnie nie być. Jestem zdana na Twoją łaskę – jej oczekuję, po nią wyciągam ręce. Daj mi zatęsknić za swoim ożywczym słowem. Na pustyni, wśród pokus – nakarm mnie.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Niedziela 1. tygodnia Wielkiego Postu

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 feri 11.03.2014 13:34
bardzo dziękuję za wyjaśnienie, teraz czytam i patrzę ze zrozumieniem.
0 xwl 09.03.2014 20:48
Nie z pogrzebu. To przepisana ręcznie przez młodzież z całej Polski Biblia, niesiona przez żołnierzy Drogą Trzeciego Tysiąclecia po polach lednickich. Tu akurat nie ma możliwości dodawania opisu pod zdjęciem :(
0 feri 09.03.2014 11:01
nie nadążam, o dawaniu , karmieniu, bardzo pozytywnie a zdjęcie z pogrzebu.....

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama