Refleksja na dziś

Niedziela 1 listopada 2015

Czytania » Popatrzcie

Ale nie wstecz. Bo „kto przyłożył rękę do pługa wstecz niech się nie ogląda”. Trudne gdy wzrok zatrzymuje się na imionach, datach czy fotografiach. Gdy każde imię jest historią. Dotkniętą lub zasłyszaną. Więc jeśli już wstecz, niech to spoglądanie przywoła prostotę, ubóstwo, cierpliwość, radość, cichość, te wszystkie kryjące się za imionami i datami błogosławieństwa, nam – żyjącym – wskazujące drogę.

Choć to nie wystarcza by odnaleźć motywy życia i nadziei. Te potrzebują spojrzenia nie tyle wprzód, co wzwyż. Kontemplacji i stojącego przed tronem tłumu, i emanującej z tronu miłości. Popatrzcie… Z miłością na Miłość. Tylko ona usuwa lęk przed tym, co trudne, nieznane, niezrozumiałe. To dzięki niej ubóstwo, cichość, cierpliwość, a nawet prześladowania – stają się błogosławieństwem.

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

Wszystkich Świętych

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 szybko11 02.11.2015 01:23
Bóg jest Miłością. Postępujac z miłością zawsze wybieramy dobro. Lęk jest czymś normalnym. Każdy błądzi i popełnia błędy, najważniejsze aby dzieki remu być mądrzejszym na przyszłość.
0 cykoria 01.11.2015 18:29
Wydaje mi się, że kocham, bo kocham jak tylko umiem. Wiem, że słabo, ale kocham. A mimo to się lękam, nie ufam temu, co mówi mi serce, boję się tego, co przede mną, boję się własnego błędu... dlaczego?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama