Refleksja na dziś

Piątek 15 października 2010

Czytania » Ważni jak...

Czasem wydaje nam się, że jesteśmy igraszką w rękach ślepego losu, piórkiem na wietrze, pozostawieni samym sobie, nic nie znaczącym trybikiem w maszynie wszechświata. Rzadko przychodzą chwile, gdy czujemy się naprawdę ważni. Bywa, że ich nadejście napawa nas lękiem. Wiadomo przecież, że kiedyś światła zgasną, a tłum oklaskujących zwróci się ku innym bohaterom. Zapewnienie Jezusa, że dla Boga jesteśmy ważni też przyjmujemy z niedowierzaniem, lękiem, zdziwieniem – tymi wszystkimi mieszanymi uczuciami, jakie przepełniają umysł i serce, gdy czegoś nie rozumiemy bądź wizja wykracza daleko poza ramy pojmowania świata i naszego w nim miejsca.

Co to znaczy, że dla Boga jesteśmy ważni? Ważny, ważenie, waga – dwie szale. Jakiś ciężar i coś, co miarę ciężaru wyznacza, będą równocześnie równoważnikiem. Równoważnik sprawia, że ciężar w pewien sposób jest mu równy, choć nie tożsamy. Co jest ciężarem? Co równoważnikiem?

On wziął na siebie wszystkie nasze grzechy… W Chrystusie dostąpiliśmy udziału my również… On jest zadatkiem naszego dziedzictwa… Naznaczeni pieczęcią Ducha Świętego możemy wołać Abba, Ojcze… Ważni ze względu na Syna i jak Syn. Choć nie tożsami. Synowie w Synu…

Wiadomość przeznaczona do głoszenia na dachach.

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

Piatek, 28. tydzień zwykły

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

2 Estera 15.10.2010 14:15
"A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone.
Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli”.
Łk 12,1-7

A dziś w sposób szczególny czuję się jakby wyrzucona poza nawias.
Słowo Boże na dziś przypomina, umacnia w tym co małe, niewidoczne, jeszcze nie odkryte, a tak wyczekiwane. Dla każdego Bóg ma coś wyjątkowego.

Boże, mój Boże, szukam Ciebie
5 Janusz 15.10.2010 10:32
Być dziedzicem Boga samego, synem w Synu, synem Boga Ojca, czerpać z Ducha Świętego pomimo swej ludzkiej ułomności, to wielki dar i wyróżnienie.

Warto jednakże zdać sobie sprawę, że bezgranicznie spływająca na nas Boża Miłość zobowiązuje.

Boże, spraw, abym choć w części umiał kochać jak Ty nas umiłowałeś...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg