Refleksja na dziś

Sobota 30 lipca 2011

Czytania » Świątynia

Nie będziecie wyrządzać krzywdy jeden drugiemu. Ostre, kategoryczne słowa. Ale zaraz padają inne, jakby niepasujące: Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości.

Przedziwna Boża logika. Nie krzywdź! I nie pozwalaj krzywdzić - broń sprawiedliwości. Ale nie kosztem drugiego człowieka. Nie krzywdź nawet tego, który ciebie krzywdzi. Nie zasłaniaj się sprawiedliwością. Błogosławieństwo dotyczy tych, którzy dla sprawiedliwości cierpią, nie generują cierpienia innych. Pamiętaj: w każdym - nawet najgorszym zbrodniarzu - trwa nieusuwalny obraz Boga.

Nie będziecie wyrządzać krzywdy jeden drugiemu. Będziesz się bał Boga twego, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz! - czytam fragment Księgi Kapłańskiej. I wracają słowa świętego Pawła wypowiedziane setki lat później: Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.

Zatem: nie krzywdź. Chcąc uderzyć człowieka, zawsze uderzasz Boga.

Nie krzywdź. Jeśli człowiek jest świątynią, popełniasz świętokradztwo.

Przebacz. Ze względu na Boga, którego miłujesz, i który żyje w tym, kto cię skrzywdził.

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

5 michalinamaria 30.07.2011 19:12
Jakże ciężko w trudnych momentach złości, żalu czy gniewu pamiętać, że w drugim człowieku jest Bóg. Czasami wydaje nam się, iż nie możliwością jest Jego znajdowanie się tam i krzywdzimy drugą osobę słowem, gestem czy uczynkiem.

Broń nas o Boże od gniewu!
7 Estera 30.07.2011 12:14

"Posłał więc kata i kazał ściąć Jana w więzieniu."

Mt 14,1-12

Broń nas Boże od nienawiści i decyzji zabijania i niszczenia godności człowieka.

Śmierć Jana Chrzciciela proroka, ukazuje słowo prawdy i przejrzystości w postępowaniu.
Dziękuję ci Janie za twoje postawy.

Boże, bądź naszym światłem w trudnych wyborach. Stawiaj na naszych ścieżkach prawych i miłujących. Daj siłę do pokonania zła w sobie i otoczeniu.


wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama