Refleksja na dziś

Piątek 15 lipca 2011

Czytania » Niepojęty Bóg

Gdy znajduję się w sytuacji, której nie rozumiem, która burzy schematy mojego dotychczasowego myślenia i działania, w moim sercu i umyśle pojawia się pewne napięcie, które trudno udźwignąć. Kusi mnie wtedy, by pójść na „łatwiznę” i mówić lub działać pod wpływem emocji: złości, strachu, braku poczucia bezpieczeństwa, poczucia zagrożenia. Tak też postępowali faryzeusze, gdy – ich zdaniem – Jezus postępował wbrew ich poglądom czy rozumieniu Pisma.

Łatwiej byłoby wierzyć w Boga, który wymagałby ode mnie składania określonych ofiar czy wywiązania się z danych przepisów. Wówczas mogłabym stanąć na płaszczyźnie: „coś za coś”. Bóg nie jest jednak prawem, literą, ale Osobą. On kocha i chce być kochany. I to, co czyni, wypływa z miłości, w którą i ja mam coraz głębiej wchodzić, poznawać Ją i Jej się uczyć.

A gdy w przebłysku światła czasem zobaczę, jak wielkie rzeczy Bóg mi uczynił, wówczas w moim sercu i umyśle zaczyna dźwięczeć ton zachwytu psalmisty: „Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył? Ty rozerwałeś moje kajdany.” Bo od wolności zaczyna się droga do miłowania.
 

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

3 marzenamarzena 15.07.2011 12:43
Tak, to byłoby bardzo łatwe... taka transakcja "coś za coś"...
Ale Pan Bóg jest niepojęty w swojej Miłości do mnie i w Miłosierdziu, którego mi ciągle udziela... Ja Go zawodzę, a On mi pomaga i mnie wspiera swoim Słowem... To niepojęte!
Kocha mnie miłością bezwarunkową... To nie jest wyuczona wiedza... ja to czuję i doświadczam na swojej własnej skórze!

Panie, nieskończenie dobry, nie wypuszczaj mnie ze swoich rąk i proszę powściągnij mój język, uspokój moją niecierpliwość, żebym była wolna i przynosiła plony... Dziekuję

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama