Refleksja na dziś

Poniedziałek 25 lipca 2011

Czytania » Ufność

Ufność miałem nawet wtedy, gdy mówiłem: „Jestem w wielkim ucisku” i zalękniony wołałem: „Każdy człowiek jest kłamcą” – woła psalm. Taką moc – płynącą z ufności – opisuje święty Paweł. Moc Boga, który działa w człowieku . Moc Boga, która nie pozwala go zniszczyć.

Człowiek doświadcza cierpienia, niedostatku,  prześladowań – a przecież nie wątpi, nie rozpacza, nie czuje się samotny. Nawet jeśli umiera śmierć jest zwycięstwem. W niebie i ostatecznie na ziemi.

Można zabić człowieka. Zniszczyć może się tylko sam. Odwracając się od Boga. Wpadając w rozpacz i zwątpienie… lub dając się skusić.

Jedną z pokus jest stać się mocnym. Ważnym. Znaczącym. Jakże łatwo ulec złudzeniu, że tyle dobra można by zrobić dla siebie lub innych jeśli… Zmienilibyśmy los świata, gdybyśmy tylko mieli władzę, modli rozkazywać, nagradzać, potępiać…

Bądźcie nawzajem swoimi sługami – mówi Jezus. Nie pożądajcie władzy. Jesteście – wszyscy – glinianymi, więc kruchymi naczyniami. Służcie innym w cierpliwości. Ja będę waszą mocą.

Tylko wtedy doświadczycie, że choć obalają was na ziemię, to nie giniecie.

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

3 Maminka 25.07.2011 16:38
Dziękuję za ten komentarz... Słowo z dnia dzisiejszego odnosi się całkowicie do obecnego mojego stanu - właściwie już do sytuacji trwającej od ponad roku.
Słowo mnie podniosło, a i Wasz komentarz pomógł zdjąć bielmo z mych oczu, bielmo braku ufności i lęku.
Dziękuję...
0 Helena 25.07.2011 15:59
-- choć obalają was na ziemię ,to nie giniecie-pozostaje jeszcze Bóg który ma moc

Jedynie On moją skałą moim zbawieniem-
obroną moją-ja się nie zachwieję
7 marzenamarzena 25.07.2011 06:58
Zabity czy zniszczony - efekt ten sam - śmierć.
Codziennie mijają nas "żywe trupy"...
Ktoś powie: takie czasy! Jakie??? W takim, a nie innym czasie przyszło nam żyć i musimy wykorzystać ten darowany nam czas jak najlepiej.
tak czy nie??
Wszystko już było przerabiane, dlatego warto się wysilić, zaufać, nie rozpaczać i nie dać się kusić temu co wyprowadza na manowce...
...odróżniać...
wszystko mogę z Tym, który mnie umacnia...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama