Refleksja na dziś

Niedziela 10 lipca 2011

Czytania » Siewca i ziarno Słowa

Kiedy słucham i rozważam Słowa, które Bóg mówi do mnie na kartach Pisma Świętego, pozwalam, by jak deszcz przenikały one moje serce, mój umysł, moją duszę. Nasiąkam nimi jak ziemia, zanim zacznie wydawać plon.

Równocześnie też Bóg, jak dobry i troskliwy siewca, tę ziemię uprawia: nawozi, użyźnia, bronuje, wyrywa chwasty, wyrównuje skiby. Wiele zdarzeń, których doświadczam, ludzie, których spotykam, mają na celu właśnie przygotowanie mojej duszy i serca na przyjęcie Bożego Słowa. Czasem to, co mnie spotyka, wywołuje ból i ogromny smutek. Trudno jest przyjąć, że z tego bólu może przyjść dla mnie jakiś pożytek, jakieś dobro. A jednak tak się dzieje. Spojrzenie na wydarzenia ze swego życia w świetle Bożego Słowa zawsze zaowocuje radością i pokojem serca.

Ziemia ma to do siebie, że nieustannie trzeba się trudzić nad szykowaniem jej na przyjęcie ziarna, by plon był jak największy. Dlatego dobrze jest pozwolić Bogu nieustannie działać, przemieniać, nawracać. To wymaga ode mnie cierpliwości – zasiane ziarno też nie od razu przynosi plon. Muszę cierpliwie czekać i ufać, że On nad wszystkim czuwa, a Jego Słowo nie opuści mnie, aż nie dokona we mnie tego, po co zostało posłane. We właściwym czasie zobaczę Jego owoce.


 

Przeczytaj komentarze | 5 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 natka 10.07.2011 20:15
ktoś kiedyś wytłumaczył mi ten dziwny sposób siania: Siewca - Chrystus, rzeczywiście zdaje się nie znać na sianiu, sieje "gdzie popadnie". Ale w rzeczywistości oznacza to, że Jego Słowo JEST W ZASIĘGU KAŻDEGO. Bez względu na kondycję naszego serca. Jest tak hojny, że nie odstraszają go nasze kamieniste, nieurodzajne serca. On jest je w stanie przemienić.
6 marzenamarzena 10.07.2011 18:22
Ziarnem jest Słowo Boże, siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go słucha, wyda plon w wieczności.
1 Awa 10.07.2011 17:43
A jeśli siewcy nie zależało na plonie?Siał gdzie popadnie,tam gdzie na logikę nic urosnąć nie zdoła.Siał dla przyjemności siania?Nie martwił się o perły i wieprze.
0 Helena 10.07.2011 16:38
Wiara jest odpowiedzią na Słowo Boże Próbuję żyć wiarą w ten sposób-kiedy jestem w kościele wsłuchując sie Słowo Boże rozważam Słowa - by to co mnie spotyka przejąć...aby żyć na co dzień
Bóg dobry i troskliwy siewca wyrywa chwasty z mojego życia
On nad wszystkim czuwa...dzięki Bożej łasce możemy wydawać owoce

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama