Refleksja na dziś

Poniedziałek 18 lipca 2011

Czytania » Zmienne serce

Jednego dnia tak, drugiego inaczej. Serce człowieka jest zmienne. Raz ważące się  na czyny heroiczne, innym razem tchórzliwe. Jednego dnia gotowe porywać się na rzeczy wielkie, innego nie dające sobie rady z drobiazgami. Nie inaczej było z faraonem. Jednego dnia zezwolił Izraelitom opuścić Egipt. Drugiego stwierdził, że to był zły pomysł i zaczął ich ścigać wraz ze swoim doborowy wojskiem.

Podobnie Izraelici: jednego dnia narzekali na uciemiężenie, drugiego gotowi byli wrócić do niewoli i umierać przez kaprys faraona. Byle nie odczuwać na sobie jego gniewu natychmiast, tu i teraz.

A Bóg? On jest stały. Jak góry. Skoro obiecał, słowa dotrzymuje. Może się wydawać, że to niemożliwe, że tym razem niepotrzebnie się Mu ufało. Ale jeśli dam Mu się czas, pokaże, że faktycznie może wszystko.

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Estera 18.07.2011 13:29
"Mojżesz odpowiedział ludowi: „Nie bójcie się! Pozostańcie na swoim miejscu, a zobaczycie zbawienie Pana, które zgotuje nam dzisiaj. Egipcjan, których widzicie teraz, nie będziecie już nigdy oglądać. Pan będzie walczył za was, a wy będziecie spokojni”.

Wj 14,5-9a.10-18

Jak pięknie jest przyjąć fakt, że Bóg jest Sprawcą dzieła i DZIAŁAJĄCYM.

Człowiek powinien przyjąć postawę przyjmującego Boga i Jego zrządzenia.

Boże błogosławisz pokojem i życiem w Prawdzie. Twoja miłość nieogarniona.


3 myszka 18.07.2011 12:12
W to wierzę i to daje mi siłę każdego dnia!

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama