Refleksja na dziś

Poniedziałek 19 listopada 2012

Czytania » Widzisz to?

Żebrał. Bartymeusz  żebrał. Nie mógł inaczej, to tylko – ślepiec tylko takie miał możliwości. Bo po co komu ktoś, kto nie dostrzega Bożego światła, nie widzi sensu rzeczy, świata, kto nie dostrzega ludzi... Czy to znajomy obrazek? Te wszystkie pytania, po co to wszystko. Zaciskane zębów, by jakoś dotrwać do wieczora. Ograniczenie swoich pragnień do tego, co najkonieczniejsze. Ta przepaść, która dzieli nas od innych.

Więc woła: „Ulituj się!”. Nie wiemy, ile razy tak krzyczał – wędrowni kaznodzieje to przecież widok nie taki rzadki w tamtych czasach. Może wołał tak za każdym, u wielu szukał... Czy to znajomy obrazek? Te wszystkie próby wydobycia się z impasu. Nadzieja, że może tym razem, w ten sposób. Nie przejmowanie się, co pomyślą inni. Krzyk ze złością, z rozczarowaniem przeczuwanym, rozpaczliwy krzyk.

I Jezus w tym wszystkim. Blisko. O krok. Jego pytanie. Spokój, z jakim słucha. To, że pozwala zobaczyć – światło, sens, ludzi wokół. Czy to znajomy obrazek? Poznajesz to?

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Poniedziałem 33. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Eliza 19.11.2012 21:41
<<Zaciskane zębów, by jakoś dotrwać do wieczora. Ograniczenie swoich pragnień do tego, co najkonieczniejsze. Ta przepaść, która dzieli nas od innych. Więc woła: „Ulituj się!”.>>

Może i moje wołanie usłyszy...
0 Piotr 19.11.2012 09:53
Poznaję to każdego dnia, kiedy tracę z oczu Jezusa, kiedy odstępuję od mojej pierwotnej miłości... Bardzo dziękuję za ten komentarz

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama