Refleksja na dziś

Sobota 25 stycznia 2014

Czytania » Idź na Prostą

Kiedy Pan powalił Szawła na ziemię pod Damaszkiem, dał mu się poznać – powiedział: „idź do Damaszku, tam ci powiedzą wszystko, co masz czynić”. Zaprowadzono go, ociemniałego, na ulicę Prostą, tam czekał, modlił się. Kiedy mamy ciemność przed oczami, kiedy pytamy Boga, co robić – warto to czasem sobie samemu przetłumaczyć na język konkretów. Modlić się we wspólnocie, która jest nam dostępna. Czekać na znak, który przyniosą nam inni chrześcijanie.

Kiedy Pan przemówił do Ananiasza w widzeniu i polecił mu znaleźć Szawła, by położyć na niego ręce i przyjąć do wspólnoty, kazał mu iść „na ulicę Prostą, do domu Judy”. Kiedy słyszymy: „Idźcie na cały świat” – warto to czasem sobie samemu przetłumaczyć na język konkretnych stron świata, miejscowości, ulic, domów… Usłyszeć – idź na ulicę Wiosny Ludów, pod siódemkę, głoś Mnie na Osiedlu Słonecznym, w Szopienicach, niech usłyszą o Mnie w Czerwonej Woli.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Sobota 2. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 I-NKA 25.01.2014 21:11
Dzisiaj zastanowiło mnie to, że Bóg posłał do Szawła Ananiasza - powiedział "Znajdź Szawła". Posłużył się jednym człowiekiem, żeby dotrzeć do drugiego. Stworzył relację.
Zarówno Ananiasz, jak i Szaweł mieli za zadanie odczytać swoje posłania.
Bóg działa we wspólnocie.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama