Refleksja na dziś

Poniedziałek 20 września 2021

Czytania » Być światłem

Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz umieszcza na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Łk 8

Tam, gdzie wzrasta dobrobyt, rośnie poczucie samowystarczalności. Wyrzuca się Boga z życia, a człowiek coraz bardziej jest pewny, że sam może decydować o wszystkim, że jest samowystarczalny. Zanika poczucie świadomości obecności Boga. To właśnie w takim świecie jeszcze bardziej potrzeba silnych świadków Jezusa. Tam, gdzie panoszy się pycha, potrzeba pokory, gdzie gniew i chciwość, łagodności i hojnej ręki.

Jakim jesteśmy świadkami wiary? Jaką wartość w codziennym życiu mają Boże przykazania? Jak reagujemy, gdy innym dzieje się krzywda? Gdy ktoś obraża Boga, Kościół? Czy przyznajemy się do Niego zwłaszcza, gdy grozi nam wyśmianie, odrzucenie?

Jezus zachęca dziś, byśmy byli niczym światło na świeczniku. To zadanie niełatwe, czasem wydaje się wręcz niemożliwe. Jednak warto stać się światłem dla tych, co zagubili się na drodze wiary, odrzucili Boga. I choć mogą próbować zakrzyczeć prawdę, to jednak warto ufać, że zasiejemy w ich sercu ziarenko niepokoju, które zakiełkuje we właściwym czasie.

 

Kamil Bednarek Official KAMIL BEDNAREK - WOJOWNIK ŚWIATŁA

Aleksandra Kozak

Reklama

Reklama