Refleksja na dziś

Piątek 7 stycznia 2011

Czytania » Chleb dobry w całości

„Najmilsi: O co prosić będziemy, otrzymamy od Niego, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba.” Zaraz potem Jezus przypomina o tym, co mówią Jego przykazania – wierzyć w Niego i miłować bliźniego, jak siebie samego.

Nie można wierzyć w Niego i żyć w niezgodzie z bliźnim. Jesteśmy jedną owczarnią. Nawet dwie „skłócone” owce w pastwisku potrafią zakłócić spokój pozostałych, potrafią rozbić jedność. Na pozór walka istnieje pomiędzy dwiema, ale ich zło rozprasza w końcu całe stado.

Panie, daj mi proszę świadomość tego, że nie jestem oderwaną jednostką, której zachowanie wpływa tylko na osoby, z którymi wchodzę w relacje. „Ziarenko do ziarenka, a kamyczek do kamyczka, a cegiełka do cegiełki na nasz wspólny Dom…”

Przeczytaj komentarze | 4 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

2 M. 07.01.2011 17:29
Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię.
5 marzenamarzena 07.01.2011 15:36
Pan Bóg stworzył świat, ale to my dokańczamy Jego dzieło...
Wszystko co stworzył, było dobre... tak czy nie?
Teraz dalej budujemy... różnie nam to wychodzi... ale skoro jesteśmy jedną owczarnią, jedną rodziną, dziećmi tego samego Ojca... po co się kłócić? bez sensu! zgoda buduje. A największa jest miłość.
3 be 07.01.2011 13:53
... hm .. być ziarenkiem piasku w zaprawie wiążącej cegiełki Domu, być kamyczkiem użytym w jego fundamencie ... hm ... pomarzyć, dobra rzecz ...
a jeśli wypadnie być ziarenkiem w płytce schodów, po których wiele osób depcze wchodząc do ... no właśnie, dokąd można tym sposobem wejść, ... czy dojść ? ...
5 Janusz 07.01.2011 11:41
"Nawet dwie skłócone owce na pastwisku potrafią zakłócić spokój całego stada"

To prawda!

Nie trzeba daleko szukać. Dwóch skłóconych liderów partii politycznych, podsycanych do niezgody przez niektóre media, potrafi spolaryzować całe społeczeństwo.

Efekty wszyscy znamy. Nawet w rodzinach dochodzi do ostrych sporów, nie mówiąc o patowej sytuacji w ujęciu kompleksowym.

Sam wybór przykładu, jak sądzę, wywołuje u wielu czytelników kontrowersje.

Rzeczywiście, nie można wierzyć w Boga i żyć w nienawiści.

Po pierwsze należy nawiązać autentyczną przyjaźń z miłosiernym Bogiem.

Po drugie zaniechać wzajemnych aktów nienawiści.

A wówczas "o co prosić będziemy otrzymamy od Boga, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co Jemu się podoba"

"Nawracajmy się, albowiem blisko jest królestwo niebieskie"

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama