Refleksja na dziś

Sobota 26 kwietnia 2014

Czytania » Dość przekonywania. Teraz już idźcie

Zakończenie Ewangelii Marka jest tak lakoniczne. Krótkie wzmianki o spotkaniach uczniów ze Zmartwychwstałym i ten nakaz: Idźcie i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Tak, zmartwychwstanie jest faktem, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Ale waszym zadaniem jest nie siedzieć z założonymi rękami i kontemplować, ale ogłosić tę Dobra Nowinę całemu stworzeniu.

Zastanawiam się, na ile nasze, w tym i moje tutaj nauczanie, są opromienione blaskiem zmartwychwstania. Może ciągle myślimy za bardzo po ziemsku, jakby tylko doczesność się liczyła? Prawda. Kiedy przyszło do mnie dwóch ludzi i podając się za aniołów zaczęło mi głosić swoje teorie potraktowałem ich pobłażliwym uśmiechem.  Ale z drugiej strony, jeśli mówiąc o swojej wierze zapominam o tym najważniejszym wydarzeniu, jaki ze mnie chrześcijanin? A że niektórzy popukają się w czoło? Trudno.

Modlitwa

Wybacz mi, Jezus, ze tak słabo u mnie z tym głoszeniem całemu światu Ewangelii. To z powodu takich jak ja tylu jeszcze nie usłyszało Dobrej Nowiny. Nie wiem jak to zmienić. Dziś już na pewne wybory stanowczo zbyt późno. Ale mam nadzieję, że jeśli będę otwarty na Twoje natchnienia, w odpowiedniej chwili otworzysz mi oczy…

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama