Refleksja na dziś

Sobota 16 maja 2015

Czytania » Dzięki krwi Baranka

Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo strącony został oskarżyciel naszych braci, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem. A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka.

Oto sąd. Bóg zaczął królować. Oskarżyciel został strącony. Ostatecznie i nieodwołalnie i na zawsze. Ten, który chciał każdego z nas pogrążyć, przegrał. Bo zwyciężył Ten, który siebie samego wydał za nas. Nasz obrońca.

Nie ma takiej winy, takiego zła, takiego grzechu, którego by Jego Krew nie zmyła. Ten, który oskarża, nie może nas oderwać od miłości Boga. Ojciec zawsze gotów jest nas przyjąć. Jego Syn nas odkupił. Duch wstawia się za nami nawet gdy my sami nie umiemy prosić.

Jesteśmy zwycięzcami dzięki krwi Baranka. Świadczymy, że znaleźliśmy źródło nadziei większej niż grzech i śmierć. By każdy mógł się stać zwycięzcą.

Dzięki krwi Baranka  

 

Ilustracje. Na górze: mozaika w Bazylice św. Praksedy w Rzymie, w której złożono przeniesione z katakumb relikwie męczenników, w tym 13 papieży z III i IV w. po Chrystusie. Poniżej: tablica upamiętniająca ten fakt. Bazylika znajduje się na Via s. Prassede, kilka kroków od S.Maria Maggiore.

Uroczystość św Andrzeja Boboli

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama