Refleksja na dziś

Czwartek 14 maja 2015

Czytania » Nic niemożliwego

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje – mówi Jezus.

Aby wszystko dał wam Ojciec o cokolwiek Go poprosicie… Już w czasach apostolskich pojawił się problem: ta obietnica nie działa! Bóg nie wysłuchuje próśb! Dziś również można przeczytać wiele chrześcijańskich tekstów tłumaczących, że trzeba się modlić, ale za bardzo na wynik modlitwy nie liczyć, bo Bóg może odmówić. Dobry rodzic nie daje przecież dziecku wszystkiego, czego tylko zechce…

A przecież Jezus mówił: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. To jak to jest?

Klucz leży – jak zawsze – w kontekście. A tym jest miłość Boga, która zachowuje Jego przykazania, i miłość bliźniego. Aż do oddania za niego życia. Jesteście moimi przyjaciółmi – mówi Jezus. Wiecie, co czynię i dlaczego. Ja was wybrałem, byście się wzajemnie miłowali.

Jeśli będziemy trwali w tej miłości, jeśli nasze myśli i pragnienia będą zgodne z pragnieniem Ojca, Syna i Ducha, otrzymamy wszystko, o co poprosimy. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma też rzeczy zbyt drobnych, nieważnych. Proście, a będzie wam dane – mówił Jezus. - Nic niemożliwego nie będzie dla was.

Jeśli tylko będzie nas prowadziła miłość Ojca, Syna i Ducha...

 

Ilustracja: Masolino da Panicale "Uzdrowienie chromego i wskrzeszenie Tabity"

Święto św. Macieja Apostoła

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama