Refleksja na dziś

Niedziela 23 lipca 2017

Czytania » Wybór

Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa Mt 13

Nie zawsze człowiek zauważa w swoim życiu początki zła. Niejednokrotnie dopuszcza się go tłumacząc, że jego szkodliwość jest niewielka, albo że wszyscy tak robią. Bywa, że korzysta z usług wróżek, bioenergoterapeutów, a w niedzielę uczestniczy we Mszy św. i przyjmuje Komunię św. Nie przeszkadza młodym ludziom mieszkać bez sakramentu małżeństwa pod jednym dachem i uważać, że wszystko z ich wiarą jest w porządku. Można takich niekonsekwencji znaleźć więcej – brak wybaczenia, skłócenie, nieżyczliwość, nieuczciwość w pracy, które często nie są uważane za grzech. A chwast rośnie i zaczyna coraz bardziej się rozrastać i panoszyć w naszym życiu.

Gdy chwast jest jeszcze maleńką rośliną trudno go odróżnić od zdrowej pszenicy. Bóg pozwala, by pszenica rosła wraz z chwastem. Poucza, ale nie ingeruje. Pozwala człowiekowi wybierać, bo szanuje jego wolę. Dopiero w dzień żniw ‘zbierze chwast i wyrzuci na spalenie, a pszenicę zwiezie do swego spichlerza.’ Warto o tym pamiętać.

kingaj1970 Bóg dał czas na nadzieję

Aleksandra Kozak

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 nika 23.07.2017 08:39
To samo rozważanie W CAŁEJ PEŁNI można odnieść do życia społecznego. Zwłaszcza dzisiaj to czytanie powinno każdemu zapaść w serce...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama