Oto Panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Emmanuel, albowiem Bóg z nami (Iz 7,14).
W ciszy Nazaretu dokonuje się tajemnicze spotkanie Maryi z archaniołem Gabrielem, zapowiedziane już siedem stuleci wcześniej przez proroka Izajasza. Bóg mówi do serca Maryi, które pozostaje otwarte na Jego głos. Syn Boży, stając się człowiekiem, stał się jednym z nas – podobnym we wszystkim, oprócz grzechu.
Nie tylko Maryja w swoim życiu ma świadomość tego, że nie należy do siebie. Jej życie zostaje ukształtowane przez Łaskę, której się poddaje. W ten sposób zapowiada również, że Jej Syn – Chrystus nie należy do Niej, ani do siebie – oddaje się pełnieniu woli Bożej.
W Wielkim Poście Bóg pragnie mówić do naszego serca. Do tego wewnętrznego dialogu jest potrzebna cisza. Najważniejsze tajemnice dokonują się z dala od zgiełku. Warto więc zatroszczyć się o ciszę zewnętrzną, by pozwolić Bogu mówić do naszego serca. A z tej ciszy zrodzi się błogosławiony owoc posłuszeństwa wobec Boga i Jego słowa, które dzięki naszemu „tak” ma moc przemieniać nasze życie, wlewając w serce nadzieję nowego życia.
Post ze świętym Albertem Chmielowskim
"Zbytnia zapobiegliwość, to rzecz niestosowna, lepiej Zdrowaś Maryjo zmówić na tę intencję."
Co złego może się stać przyjacielowi Chrystusa? Wszystkie przygody dobrze się skończą.
Nadchodzi dzień kary? Ale jak to? Za co? Jak Bóg może się gniewać? Jak śmie?
Wszystkie komentarze »
Uwaga! Dyskusja została zamknięta.