Refleksja na dziś

Środa 29 marca 2017

Czytania » Bóg nie zapomina

Ukształtowałem cię i ustanowiłem przymierzem dla ludu, aby odnowić kraj, aby rozdzielić spustoszone dziedzictwa, aby rzec więźniom: „Wyjdźcie na wolność!”, a marniejącym w ciemnościach: „Ukażcie się!” - woła Izajasz.

Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie porazi ich wiatr upalny ni słońce, bo ich poprowadzi Ten, co się lituje nad nimi, i zaprowadzi ich do tryskających zdrojów - zapowiada.

 

Znali te zapowiedzi. Uczyli się ich z pokolenia na pokolenie. Czytali, powtarzali i badali. A przecież nie rozpoznali ich spełnienia. Wręcz przeciwnie: oburzało ich to i niepokoiło. Wpatrzeni w szczegół gubili z oczu całość. Przeoczali to, na co czekali od wieków.

Usiłowali Go zabić – pisze Jan. A jednak nie przestawał do nich mówić. Nie przestawał tłumaczyć. Nawet w tych okolicznościach próbował się przebić przez skorupę tych, którzy go odrzucali.

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie!

Tak. Bóg nie zapomina nawet tych, którzy są Jego wrogami. Bóg walczy także o tych, którzy Go odrzucają. Bóg pragnie ich zbawienia, nie potępienia. Wszystkich chce oświecić swoim światłem i obdarować wolnością.

Post ze świętym Albertem Chmielowskim

Zniechęcać się, to znaczy Panu Jezusowi nie ufać i zrobić Mu przykrość.

Joanna M. Kociszewska

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Gość 29.03.2017 06:55
To samo dzieje się dzisiaj. Ludzie wierzący często odrzucają miłość Boga i piętnują Jego miłosierdzie, nie chcą słuchać o zbawieniu wszystkich, o przygarnięciu grzeszników, o wzbudzaniu w nich skruchy, bo trzymają się litery Prawa. Nie chcą zbawienia grzeszników, chcą ich widzieć w ogniu potępienia, chcą ich skruchy, ale nie mieści im się w głowach, że żal za grzechy może wywołać czułość i wyciągnięta ręką, a nie żelazny pręt i srogość. Odrzucają tę czułą, miłosierną część natury Boga i wiele na tym tracą. Przy okazji zniechęcając innych. Co Pan Jezus czuje kiedy zniechęcają innych do kontaktu z Nim mówiąc: "Jezus nie przyjdzie do Ciebie takiego! Najpierw musisz stać się święty!"

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama