Refleksja na dziś

Niedziela 31 października 2010

Czytania » Balsam dla zbolałych

Ubrudzonemu własnym grzechem i zniechęconemu do samego siebie może wydawać się, że Bóg się nim brzydzi. No bo jak Święty, który domaga się od ludzi świętości miałby odczuwać choć iskierkę sympatii do kogoś, kto ciągle sprzeciwia się Jego woli? Czyż człowiek nie nazywa kogoś takiego wrogiem? Jaka jest szansa, że Bóg widzi inaczej?

Słowa z czytanej dziś przez Kościół Księgi Mądrości są dla obolałych serc jak balsam: „Nad wszystkim masz litość, bo wszystko w Twej mocy, i oczy zamykasz na grzechy ludzi, by się nawrócili. Miłujesz bowiem wszystkie stworzenia, niczym się nie brzydzisz, co uczyniłeś, bo gdybyś miał coś w nienawiści, nie byłbyś tego uczynił”.

U Boga nie ma ludzi nieodwołalnie przegranych. Nie ma człowieka, którego by nienawidził. Ja, uczeń Chrystusa, muszę patrzyć podobnie. Nawet na tych, którzy wydają mi się najgorsi…

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

3 Estera 31.10.2010 12:56

"..bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list rzekomo od nas pochodzący,.."
2 Tes 1,11-2,2

Wczoraj i dziś doświadczyłam w pełni,że nie chodzi o doskonałość lecz o miłość w tych najgłębszych słabościach wobec samej siebie i tego ,który został mi dany.

Jak cudownie jest być Twoim Dzieckiem,
Ojcze!
4 Inka 31.10.2010 09:43

U Boga nie ma ludzi nieodwołalnie przegranych. Nie ma człowieka, którego by nienawidził. Ja, uczeń Chrystusa, muszę patrzyć podobnie.

Jak ja - uczeń Chrystusa patrzę na tych, którzy powodują moje cierpienie? Dlaczego tak trudno mi przebaczać kolejny raz, piaty, dziesiąty...setny.

 

6 Alina 31.10.2010 09:09
Bóg, bywa postrzegany przez nas jako surowy sędzia. Tak widzieli Go faryzeusze, starający się co do joty wypełniać prawo, a kiedy im się to udawało lepiej niż innym, dowartościowało ich. Zwykli ludzie, zwłaszcza ci słabi i grzeszni byli świetnym tłem, na którym oni błyszczeli. Bogu jednak ta wykalkulowana, podszyta lękiem doskonałość nie spodobała się, o czym Chrystus nie raz mówił. Bóg jest doskonały, ale Jego wielkość nie leży w perfekcji, ale w miłości, miłości ojcowskiej, rozumiejącej i wybaczającej. Ten najlepszy Rodzic zna naszą niedoskonałość i chce nas wychowywać. To że upadamy i brudzimy się jest normalne, także i to że inni brudzą się i upadają w innych okolicznościach. Ważne żeby mieć świadomość tego, że Bóg wychowuje nas do doskonałej miłości, a nie do perfekcyjności.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg