Refleksja na dziś

Czwartek 8 lipca 2010

Czytania » Made in Ja

Czy zastanawialiśmy się kiedyś, jaki jest nasz sposób kochania Boga, sposób na relację z Nim? Nasze więzi z ludźmi wyglądają przecież bardzo różnie. Niektórzy okazują swoje przywiązanie, wykonując tysiące-rzeczy-które-są-do-zrobienia, inni lubią zaskakiwać, robić niespodzianki tym, na których im zależy. Jeszcze inni okazują miłość po prostu przebywając z tymi, których kochają. Każdy z tych sposobów jest dobry, jest pewnie wiele innych. Jaki jest mój?

Bóg mówi o swoim ludzie: „Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości”. W naszej wierze, na szczęście, istniejemy cali. Nie musimy odrzucać ani uczuciowości, ani rozumu, intuicji ani woli. Teorię znamy wszyscy – kochać Boga sercem i umysłem, ze wszystkich sił. Ale co to znaczy w naszym wykonaniu? Czy mam swój sposób na okazanie Bogu mojego przywiązania, zaufania, miłości?

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka

Czwartek 14. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

4 Artur 07.07.2010 23:34
to pytanie jest bardzo dobre. dlaczego? bo kazdy z nas powinien miec swoj wlasny, niepowtarzalny styl: kochania, przyjazni, czy ten najprostszy, ubioru. kiedy spotykasz Boga zywego, zaczynasz odkrywac siebie. i wtedy jestes zaskoczony. dlaczego? bo odnajdujesz kogos, kogo do tej pory nie znales; kogos, kim byc moze chciales byc wczesniej, ale myslales, ze to nie mozliwe. Odnalezc Boga, to odnalezc swoja niepowtarzalana postac.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg