Refleksja na dziś

Piątek 13 marca 2015

Czytania » Pierwsze przykazanie

Jeżeli pozwoli się Panu Jezusowi działać w swoim życiu, On zaczyna od uleczenia ludzkiej niewierności:

Człowiekowi bardzo trudno jest postawić Mego Ojca na pierwszym miejscu. Jest w nim wiele strachów i lęków i nieustannie stara się sam sobie zapewnić minimalne choćby poczucie bezpieczeństwa.

Nawet przestrzeganie przykazań bardzo często związane jest z nieświadomym oczekiwaniem, że to ma się po prostu opłacić Bożym błogosławieństwem, albo ze strachem, żeby nie „podpaść” Memu Ojcu.

Tymczasem jeśli chcesz prawdziwie i szczerze wypełnić pierwsze i najważniejsze przykazanie, wtedy w chwilach trudnych i bolesnych głośno wołaj: ‘Boże, chcę Cię  miłować całym moim sercem, całą moją duszą, całym moim umysłem i całą moją mocą!’ i uwielbiaj Ojca za wszystko, co ciebie spotyka.

Pamiętaj, że On w swojej mądrości wie, co jest dla ciebie najlepsze. Poddaj się Jego prowadzeniu, tak jak Ja to zrobiłem.

Rachunek sumienia:

  1. Jak zachowuję się wtedy, gdy spotykają mnie rozmaite przeciwności, mniejsze i wielkie? Czy kogoś za nie winię? Czy mam do kogoś pretensje?
  2. Czy staram się dziękować Ojcu za wszystko, bez wyjątku, co mnie spotyka?
  3. Czy wierzę, że Bóg ma wobec mnie konkretny plan? Czy chcę go wypełnić, nawet jeśli zupełnie nie rozumiem tego, co się wokół mnie dzieje?

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska

Rozważaj i słuchaj

Sławomir Opaliński Muzyka na Post (24)

Piątek 3. tygodnia Wielkiego Postu

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama