Refleksja na dziś

Sobota 23 września 2017

Czytania » Dla wzrostu i owoców

W każdym domu są miejsca przechowywania pamiątek. Zdjęcia, kartki, muszelki, gadżety. Związane z miejscami, wydarzeniami, przede wszystkim ze spotkanymi ludźmi. Spoglądamy na nie z sentymentem, opowiadamy znajomym, a potem… życie toczy się dalej. Jakby obok, poza, w innym wymiarze.

Ziarno. Dar. Spotkanie. Bóg coś dał w swojej hojności. Można ten dar odstawić na półkę z pamiątkami. By wspominać pierwszą Komunię, bierzmowanie, ślub. Cały czas żyjąc obok. W innym wymiarze.

Zachowaj nie znaczy odstaw na półkę. Ewangelia nie należy do przeszłości. Należy do przyszłości. „Aż do objawienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa.” Ziarno jest moją teraźniejszością i przyszłością. Dar nie służy wspomnieniom. Dar służy wzrostowi.

Zachowaj znaczy bądź wytrwały. To nie znaczy ze stali, z marmuru, jak skała. Wytrwałość czasem jest kulawa, niekiedy leży w błocie, czasem się potyka, gubi drogę. Ale kuśtykając idzie, z błota zostaje obmyta, tracąc równowagę wraca do pionu, gubiąc drogę wraca, szukając. Dlatego jest wytrwałością. Dlatego wydaje owoce jakich nie wyda skała.

ks. Włodzimierz Lewandowski

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg