Refleksja na dziś

Sobota 23 marca 2019

Czytania » Miłosierdzie

Miłosierdzie Boga jest tajemnicą.

Znając i doświadczając własnej grzeszności i słabości, widząc ogrom zła na świecie, nie sposób nie zadziwić się Bogiem, który upodobał sobie miłosierdzie.

Człowiek nie jest w stanie wyobrazić sobie, wymyślić takiego Boga, który nieustająco jest gotowy przebaczać, spieszyć na pomoc swoim niewiernym wyznawcom, litować się nad nimi i okazywać im swoją łaskawość. Ludzką rzeczą jest odwracać się od grzesznika, szukać towarzystwa tych, którzy podobnie myślą i czują.

Bóg jest jednak całkowicie Inny.

Niepojętą tajemnicą Boga jest Jego wielka tęsknota za grzesznikiem. Tęsknota, która wypływa z miłości.

Bez Bożej łaski nie jestem w stanie kochać tak ani samej siebie, ani drugiego człowieka.

Rachunek sumienia:

  • Czy pielęgnuję w sobie gotowość do przebaczenia, czy raczej zachowywanie i rozpamiętywanie uraz?
  • Czy wierzę, że Bóg prawdziwie nie pamięta mi już grzechów, które przed Nim wyznam i za które żałuję?
  • Jakie Boże dary bezmyślnie trwonię?

Elżbieta Krzewińska

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 katol 27.03.2019 07:12
To prawda, trzeba będzie to odpokutować. Jednak pocieszające jest to że możemy zrobić to już teraz będąc tu na ziemi. A jak to zrobić - módl się za innych, za grzeszników, poświęcaj każdą czynność, cokolwiek robisz - mów Bogu Najwyższemu że czynisz to by zadość uczynić za swoje grzechy. Wynagradzaj - masz pierwsze soboty miesiąca, uczestnicz w tych nabożeństwach, pielgrzymuj by czynić pokutę za swoje grzechy. Pogadaj o tym z księdzem, popytaj. Ja słucham mojego proboszcza, on często o tym nam przypomina. Pozdrawiam! Niech Cię Bóg błogosławi! No właśnie - wybaczaj, nie oceniaj tylko wszystkich błogosław - nawet swoich wrogów.
0 feris 23.03.2019 12:39
pewien ksiądz napisał kiedyś, że Bóg wybacza grzechy ale i tak , potem , będziemy musieli za nie odpokutować....nie rozumiem tego, jestem bardzo przygnebiona , gdy przypomniam sobie te słowa....

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama