Refleksja na dziś

Wtorek 18 kwietnia 2017

Czytania » Zobaczyć Mistrza

Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu. J 20

Maria Magdalena przychodzi do pustego grobu z troski o swego Pana i Nauczyciela. Chce odnaleźć ciało Jezusa, bo nie rozumie jeszcze, że zmartwychwstał. Jej zatroskanie i miłość zostają wynagrodzone. Jezus osobiście daje się jej poznać. Czy i ja mam szansę na tak bliskie spotkanie? Maria Magdalena z zatroskaniem szuka Pana. Ile jest we mnie takiej troski i pragnienia i determinacji odnalezienia Jezusa?

Pragnienie prawdziwego spotkania Go daje szansę dostrzeżenia Jego obecności w najdrobniejszych sprawach, w codziennych wyborach. Potrzeba ufności, że jest tuż obok, na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach, może zaowocować tym, że da się rozpoznać. A kiedy już prawdziwie uwierzę, że jest przy mnie, że chce dla mnie jak najlepiej, zatęsknię za Nim, zatęsknię za życiem u Jego boku, zatęsknię za zmartwychwstaniem… Może dopiero wówczas otworzy moje oczy i serce, jak Marii Magdalenie.

 

frgiovanni Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej - Pan zmartwychwstał!

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg