Refleksja na dziś

Czwartek 7 stycznia 2021

Czytania » Zwycięscy, bo po stronie Zwycięzcy

Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie.

Przegrana, kompletna porażka, klęska. W takich barwach maluje się dziś często przyszłość chrześcijaństwa. Robią tak cieszący się wizją jego upadku wrogowie, ale czasem i przerażeni postępującą laicyzacją ludzie szczerze Chrystusowie oddani....

Nie wiemy co będzie i jak będzie. Nie wiemy czy Kościół masowy, ale często dość letni,  nie zastąpi mała, gorliwie wierząca trzódka. Pewne jednak jest, że wierzący w Chrystusa zwyciężyli i zwyciężać będą. Bo większy jest ten, który jest w nich od tego, który działa w świecie.

Czy w to wierzę?

Z nauczania Jana Pawła II

Człowiek nie jest absolutnym władcą i samowolnym sędzią rzeczy, a tym bardziej życia, ale jest „sługą planu ustalonego przez Stwórcę” – i na tym polega jego niezrównana wielkość. Życie zostaje powierzone człowiekowi jako skarb, którego nie wolno mu roztrwonić i jako talent do wykorzystania. Człowiek musi się z niego rozliczyć przed swoim Panem (Evangelium vitae 52)

 

Reklama

Reklama