Refleksja na dziś

Środa 26 października 2011

Czytania » Nieliczni

Czy tylko nieliczni będą zbawieni? – zapytali Jezusa. Różnie można to pytanie zadać. Można pytać z niepokojem, z paraliżującym lękiem, że dla mnie nie będzie miejsca. I można pytać w poczuciu własnej wyjątkowości: oto znajdę się wśród nielicznych!

Jezus właściwie nie odpowiada na to pytanie. Nie liczcie, ilu będzie zbawionych – zdaje się mówić. – Patrzcie na swoje zbawienie. Nie przynależność do grupy zbawia i nie znajomość ze Mną, ale sprawiedliwość.

Czy zatem mamy żyć w lęku, bezradni wobec naszej słabości i grzechu? Tym przestraszonym, że nie potrafią święty Paweł tłumaczy: jeśli nie umiesz, sam Duch Święty prosi za tobą. Jesteś przez Boga przeznaczony do życia. Wybrany od wieków. Usprawiedliwiony. Trzeba tylko byś Go pragnął i zgodnie z tym pragnieniem starał się żyć. Bóg będzie z tobą współdziałał w każdej sytuacji.

Właśnie: współ-działał. Bóg potrzebuje naszego ruchu. Decyzji. Wysiłku. Choćby miał to być ruch o milimetr, sekunda wysiłku… Jeśli to wszystko, na co mnie stać, On to dopełni.

Ale jeśli będę liczyć, że przecież On mnie zna i nie zostawi, więc nic nie muszę, mogę się kiedyś zobaczyć wyrzuconym.

Przeczytaj komentarze | 4 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 judyta 28.10.2011 22:14
Pan z nami jest ,mówi ,słucha też tego co my do Niego mówimy i odpowiada na nasze zapytania,oraz tłumacz gdy czegoś nie rozumiemy.Chwała Tobie Panie.

kratka dziękuję :-)
0 kratka 28.10.2011 20:22
... Ks. Tadeusz Czakański!! - przepraszam!
0 kratka 28.10.2011 19:23
Judyto, myślę, że w homilii ks. Tadeusza Czekańskiego "Strzeż duszy mojej w pokoju" (jest to komentarz do Psalmu 131) - w części o pokorze znajdziesz rozwinięcie zdania: "dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa" <szukaj na tej str.: ->Na topie-> Być tylko sobą->trzecia homilia>
Pozdrawiam :-)
0 judyta 26.10.2011 16:16
"Ja zaś zaufałem Twemu miłosierdziu,
niech się moje serce cieszy z Twej pomocy.
Będę śpiewał Panu,
który obdarzył mnie dobrem. "
Ps 13,6

"Bóg wezwał nas przez Ewangelię,
abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa. "

Co konkretnie znaczy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa? Czy ktoś może to zdanie rozwinąć? z góry dziękuję.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama