Refleksja na dziś

Piątek 25 lipca 2014

Czytania » Jego Kielich

Ciągle jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, aby życie Jezusa objawiło się w naszym śmiertelnym ciele. Przechowujemy skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas. Tak więc działa w nas śmierć, podczas gdy w was - życie.

Krew męczenników jest zasiewem chrześcijan. Męczennik – martyr – to świadek. Cierpienie świadków Chrystusa jest największym znakiem Ewangelii. W serca tych, którzy na nich patrzą, pada ziarno życia.

Łatwo jest żyć dobrze, gdy wokół są życzliwi ludzie. Łatwo jest żyć dobrze, gdy nie ma większych problemów. Boże życie widać najlepiej wtedy, gdy ludzkie życie umiera.

Czasem Bóg dopuszcza, byśmy znosili cierpienia, prześladowania, czy żyli w niedostatku. Po to, by świat mógł zobaczyć, że obaleni na ziemię nie giniemy. Aby życie Jezusa mogło się objawić  w naszym śmiertelnym ciele.

Syn Boży dał swoje życie na okup za wielu. On jest naszym wzorem. On jest naszą Drogą. On jest naszym Życiem. On nas wybrał, byśmy mogli pić Kielich, który On pił.

Trudna jest ta mowa. Zostanę? Czy wolę odejść?

Święto św. Jakuba Apostoła

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama