Refleksja na dziś

Sobota 28 lutego 2015

Czytania » (Nie)możliwa miłość?

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie Mt 5

Mam pokochać moich wrogów i nieprzyjaciół? Nie kierować się gwałtownymi emocjami, pragnieniem odwetu, zemsty lub tego, by za wszelką cenę uświadomić im własną krzywdę? Wydaje się to ponad siły, ponad moje możliwości. A jednak siostrze Faustynie się to udawało. W sytuacjach, gdy współsiostry były dla niej przykre, okazywała im jeszcze więcej miłości. To trudne, ale nie niemożliwe. Do tego zachęca dziś Jezus. Podnosi coraz bardziej poprzeczkę. Najpierw mam uzdrowić trudne relacje, a dziś chce, bym przebaczyła nieprzyjaciołom.

Czasem okazanie wrogowi życzliwości, może przemienić jego serce, rozpocząć uzdrowienie, a jeśli to dla mnie zbyt trudne, mogę prosić Jezusa, by się tym zajął. By uzdolnił ich do przyjęcia przebaczenia i mojej miłości. By przemieniał także moje serce i uzdolnił je do wybaczenia, pomógł nie rozpamiętywać i nie rozgrzebywać doznanych krzywd i niesprawiedliwości.

 

Rachunek sumienia:

  • Zastanowię się, jak traktuję tych, którzy mnie ranią, moich wrogów, nieprzyjaciół?
  • Czy modlę się za nich?
  • Czy proszę Boga, by pomógł mi przebaczyć im i pokochać ich?

 

Czytania mszalne rozważa Aleksandra Kozak

 

Czytaj i słuchaj

Sławomir Opaliński Muzyka na Post (11)

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama