Refleksja na dziś

Piątek 23 stycznia 2015

Czytania » Ja was wybrałem

Ewangelia opisuje dzisiaj moment, gdy Jezus wybiera swoich najbliższych uczniów. Dlaczego tych, a nie innych? Co takiego w nich dostrzegł, że zaprosił do szczególnej bliskości ze sobą ludzi słabych, tchórzliwych, szukających własnej korzyści, zdrajców?
 
Powołał ich mimo ich słabości. I dał im władzę wypędzania złych duchów.
Oni czynili to mocą Jego Ducha. Bo bez Niego nic nie mogli uczynić.
 
Podobnie jest i dzisiaj.
Jezus i mnie powołuje do szczególnej bliskości ze sobą. I mnie daje swego Ducha, bym wypędzała złe duchy. Przede wszystkim z własnego serca.
 
Jeżeli marzę o Chrystusowym pokoju, muszę wypędzić złe duchy z mojego serca: demony lenistwa, smutku i zniechęcenia; demony egoizmu, próżnej chwały i szukania swego; demony chciwości, łakomstwa i smakoszostwa, itp. itd.
 
Jezus dał mi władzę nad nimi, ale tylko wtedy mogę z niej korzystać, gdy pozostaję w bliskości z Nim. Gdy towarzyszę Mu nie tylko w chwilach chwały, ale – może przede wszystkim – w chwilach Ogrójca i Ukrzyżowania.
 
 
Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska

 

Piątek 2. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 lukka 26.01.2015 12:39
dzięki bardzo , ale na razie będę się upierać przy swoim , bez zaglądania do źródeł:)) Rozumiem to tak: łakomstwo-jest jak najbardziej naganne( i nie chodzi mi tylko o jedzenie , ale gromadzenie, zachłanność i chciwość wszelkiej maści), natomiast owo smakoszostwo- kojarzy mi się z docenianiem , pochwałą ,zachwytem nad praca i dziełem , którą ktoś wykonał. Koneserstwo poprostu. I też -niekoniecznie w kuchni. Pozdrawiam, zapoznam się z blogiem!:))
0 Elka 23.01.2015 20:11
Jest smutek i smutek. Jeden jest dobry, ten drugi - zły.

A o smakoszostwie polecam: C.S.Lewis "Listy starego diabła do młodego."
http://blog.wiara.pl/eliczka/2010/04/15/smakoszostwo-czyli-lakomstwo
0 lukka 23.01.2015 12:07
smutek i "smakoszostwo" to demony????? A Jezus się nie smucił??? Lekkie przegięcie.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama